islami sohbet odalari

islami sohbet odalari

Sohbete Başlamak için Resmi Tıklayınız..

İSLAMİ SOHBET ODALARI GENEL BİLGİLENDİRME
Türkiye ve Dünya’nın en çok ziyaret edilen ”iSLami Sohbet, iSLami Chat, iSLami Chat Siteleri, iSLami Sohbet Odaları, iSLami Chat, iSLami Çet” sitesi www.islamisohebtodalari.com ‘e hoş geldiniz. BAY – BAYAN bedava arkadaşlık odalarında ücretsiz sohbetlere katılabilir, bedava islami chat imkanından faydalanabilirsiniz. İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Antalya, Trabzon gibi Türkiye bedava islami chat odaları 7 gün 24 saat kesintisiz islami chat hizmeti vermektedir. Almanya, Amerika, Hollanda, İsviçre, Belçika, Danimarka, Fransa gibi gurbetçi Türklerin yoğun olduğu ülkeler için bedava türk islami gurbet sohbet odalarımız vatan hasreti çeken müminlerimize özel olarak hazırlanmıştır.

Türk islami sohbet odaları arasında her zaman en kaliteli dini chat hizmet veren, İSLAM dünyasının en çok ziyaret edilen sanal islami çet sitesi artık bir tıkla parmaklarınızın ucunda. Her gün binlerce İslami Chat kullanıcısı mümini sohbet odasında misafir eden www.islamisohbetodalari.com sayfası, yurt içinden ve yurt dışından bir çok müslümana dini sohbet etme imkanı tanımaktadır. Erkek ve kadın bütün islami sohbet etmek isteyen kardeşler ALLAH ın izniyle soluğu sizler için hazırladığımız sohbet sitesinde almaktadır. Müslümanlar için önemli bir olgu olan aile kavramı, herkez için vazgeçilmez bir oluşumdur, bizde islami chat odaları olarak site içinde tamamen aile ortamı oluşturabilmek için var gücümüzle çalışmaktayız. İslami platform üzerinde sohbet dışında, tüm dini bilgilerde paylaşılmaktadır.

Sohbete Başlamak için Resmi Tıklayınız..

Dini Bilgiler Sitemizde Yer Almaktadır
Bilmediklerinizi ve öğrenmek istediklerinizi sitemiz web sayfasından rahatlıkla bulabilir, dilerseniz online olarak ilahiyat mezunu hocalarımıza sorular sorabilirsiniz. 7 gün 24 saat aralıksız, dini sohbet ve bilgiler sunan web sayfamız, siz değerli kardeşlerin bizi seçmesiyle kısa sürede islam dünyasında adından sıklıkla söz ettirmektedir. Bu tarz yazılı islami sohbet odaları üzerinde hem sohbet edip islami konular öğrenip, hemde dini bilgiler paylaşıp bilginize bilgi katabilir, aklınıza yatan bay ve bayan bireyler ile belki de islami evlilik yapabilirsiniz. Sunucu üzerinde bir çok erkek ve kadın islami chat kullanıcısı tanışıp evlilik kararı aldılar, bizde böyle hayırlı durumlara vesile olduğumuz için subhanallah çok mutlu oluyoruz. Rabbim bizlere ömür verdikçe tüm müslüman kardeşlerimiz için bu platformu her zaman açık tutup tüm din kardeşlerimize ışık tutmaya devam edeceğiz. Zaman içerisinde çok önemli bir dini sohbet kullanıcısı potansiyeline ulaşan web sitemiz; #islamisohbet ve #dinisohbet olarak her iki kanal üzerinden de islam hakkında konular ve dini bilgiler paylaşan ağırlıkta bir site konumuna gelmiştir. Sitemiz içerisinde islami sohbetler edebilme dışında, islami oyun ve dini radyo hizmetleri de verilmektedir. Birazda bu iki içerik hakkında siz değerli kardeşlerimize bilgi verelim. İslami sohbet sitemizde artık hayalini kurduğunuz bayanla tanışabilir, gelecek için ilk adımı atabilirsiniz. Güzel dostluklar kurup kalıcı arkadaşlıklar sağlayabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları sorabilir, saygı ve samimiyet içerisinde sohbet edebilirsiniz. Günün tüm yorgunluğunu bir bardak çay esliginde sitemizde hoş sohbetle geçirebilirsiniz. Erkek, kadın, çocuk, büyük, küçük, yaşlı, genç, çalışan, işsiz gibi her yaştan ve her kesimden islami sohbetci kullanıcı gün içinde dini platformumuzu ziyaret etmektedir. Doktor, polis, hakim, savcı, öğretmen, mühendis, avukat ve daha bir çok sektörde hizmet veren vatandaşımız tüm boş zamanlarında sitemize giriş yaparak, hem dinimiz hakkında bilgilere ulaşabiliyor, hem de islami sohbetlere katılarak dini ilim sahibi bireyler olarak yaşamlarına devam ediyorlar.

Sohbete Başlamak için Resmi Tıklayınız..
İslami Oyun Nasıl Oynayabiliriz?
İslami Oyun oynamak için öncelikle #islamioyun kanalına giriş yapmalısınız. İslami Oyun kanalına giriş yaptıktan sonra, soru – cevap bot destekli sorulan islami sorulara doğru cevaplar verip, sistem tarafından puan ve puanlar kazanabilirsiniz. İslami Oyun kanalın her gün binlerce bay ve bayan kullanıcı dini sorular çözerek, sohbet ederken oyun oynama keyfi yaşamaktadırlar. İslami Oyun kanalı ile hem zaman geçirebilir, hemde dini bilgilerinizi oldukça geliştirebilirsiniz. Soru çözerek pratik yapacağınız için, dini bilgileri daha çabuk ve kolay şekilde kavrayabilirsiniz. İslami oyun kanalına giriş yapmak için her hangi bir üyelik yada ücret gerektirmez, tek yapmanız gereken islami chat odaları web sitesine giriş yapıp, islami oyun odasına tıklamaktır. İslami Oyun kanalında yetki alıp kanal görevlisi olmak istiyorsanız, öncelikle kayıt edilmiş bir nick’e ihtiyacınız olacaktır, rumuz kaydı yaptıktan sonra İslami Oyun kanalı üst yetkilileri ile irtibata geçip kanal görevlisi olabilirsiniz.

İslami Radyo Nasıl Dinleyebiliriz?
İslami Radyo dinlemek için #diniradyo kanalına giriş yapmanız gerekmektedir. Dini radyo kanalı üzerinden dilerseniz web sayfasında ki media player linki ile, ya da winamp üzerinden daha kaliteli olarak dini radyo yayınlarını dinleyebilirsiniz. Dini radyo kanalında binlerce dini ezgi, ilahiler çalmakta ve bütün müslüman kardeşlerimiz islami sohbet ederken ilahi dinleme keyfini yaşamaktadırlar. Sevdiğiniz islami eserleri yada ilahileri sitemiz üzerinde ki dini radyo kanalı yayını aracılığı ile dinlemek istiyorsanız, hemen dini radyo kanalı üzerinden ”!istek şarkıcı adı dini eser” şeklinde kanal geneline yazmanız yeterli olacaktır, bu yazıyı yazdıktan sonra o an yayında olan dini DJ’mize isteğiniz an itibariyle ulaşacaktır, online dini dj ise istemiş olduğunuz parçaya en kısa sürede yer verecektir. Dilerseniz bir’den fazla da istek yapabilirsiniz, siz ne kadar islami parça dinlemek istiyorsanız göstermiş olduğumuz komut dizini sayesinde ilahi ezgiler isteyebilirsiniz. Dini radyo kanalında sizde islami yayınlar yapıp, dini radyo dj kadrosuna katılmak istiyorsanız, hemen dini radyo kanalı dj sorumlusu ile irtibata geçiniz. Sizede dini radyo kanalımızda yer vardır, siz değerli müslüman kardeşlerimizi aramızda görmekten mutluluk ve onur duyarız.

Sohbete Başlamak için Resmi Tıklayınız..

Seviye’den asla ödün vermeye İSLAM dini sohbetleri sitesi, seviyeli sohbetlerin her zaman ilk tercih edilen chat platformu olmuştur. İslami Chat Odaları sitesi kurallarına lütfen uyalım, illegal ve rahatsızlık verici davranışlardan kaçınalım. Sisteme bağlandığınız an itibariyle tüm kurallara uymakla yükümlüsünüz, rahatsızlık verilen bir durum söz konusu olduğu an sunucu yetkililerine durumu arz edebilirsiniz. Deneyimli ve tecrübeli sunucu yetkilileri gereken durumda olaya el atacaktır. Nick şifresi ve ban sorunları gibi problemleri #operhelp kanalında ki üst düzey yöneticilere iletebilirsiniz. Oper help kanalına giriş yaptıktan sonra, online her hangi bir yöneticinin size voice vermesini bekleyiniz, en kısa süre içinde size detaylı bir şekilde yardımcı olacaktır.

İslami Sohbet Arama Sorguları
Arama motorları üzerinde en çok aranan İSLAMİ SOHBET kelimeleri; islami sohbet et, islami chat yap, dini sohbetler, islamisohbet, dini evlilik sitesi, islami arkadaşlık sayfaları, dini sohpet siteleri, islami çet odası, dini mirc indir, islami muhabbet, seviyeli dini chat, islami arkadaş ara, dini sohbetlere katıl, bedava islami chat, ücretsiz islami sohbet, dini sohbete bağlan, islami sohbet etmek istiyorum, dini sohbet programı, islami mobil chat gibi arama motorları üzerinde en çok arama yapılan İSLAMİ CHAT ile ilgili aramalarda her zaman öncülük eden lider İslami Chat Odaları sizlere yakın olmaktan gurur duymaktadır. Google, Bing, Yandex, Yahoo ve Ask başta olmak üzere dünya üzerinde en çok tutulan arama motorları listelerinde yer alan ve hatırı sayılır konumlarda olan islami chat web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sohbete Başlamak için Resmi Tıklayınız..
İslami Sohbet Konusu Bilgisi
Bu gün işleyeceğimiz İslami Sohbet konusu, genel İslam akidesinin esaslarının anlatımı olacaktır. Allah’a iman, Meleklerine iman, Semavi kitaplara iman, Peygamberlere iman, Ahiret gününe iman, Kaza ve kadere iman İslam akidesinin altı esası olduğu anlaşılmaktadır. Bizler öncelikle Allah’a iman konusunu işlemekle beraber diğerlerinin de anlatımlarını kısaca açıklayalım; ALLAH’A İMAN: Varlığına, isimlerinde ve sıfatlarında kendisini Kur’an’ı Kerim’de anlattığı şekilde birliğine inanmayı gerektirir. Yüce Allah’ iman etmek her canlının olmazsa olmaz kanunudur. MELEKLERE İMAN: Varlıklarına, onların da Allah’ın mahlukatı olduklarına, sürekli ibadet edip bundan bir an boş kalmadıklarına, Allah’ isyan etmeyip emirlerini yerine getirdiklerine inanmayı kapsar. Bir de, Allah’ın onlara yüklediği bazı görevler vardır ki, aksatmadan yerine getirirler. Bu görevlerden bazıları: Rasul ve nevilere vahiyi indirmek, insanların amellerini kaydetmek, mü’minlerein kalplerine müjde ve huzur vermektir. KİTAPLARA İMAN: Her ne kadar Kur’an dışındaki kitaplar tarif edilmişse de Allah’ın peyhamberlerine indirdiği semavi kitaplara inanmaktır. Bunların içinde Kur’an-ı Kerimi, Allah u Teala diğer kitapların uğradığı tahrifattan koruyarak ”Kur’an-ı biz indirdik, biz koruruz’ buyurmuştur. PEYGAMBERLERE İMAN: Allah’ın insanlığa gönderdiği pek çok peygamberi kapsar. Nisa suresi 163 – 164. ayetlerinde buyurulduğu gibi Allah u Teala bunlardan bazılarının hayatını pemgamberi Muhammed (S.A.V)’e anlatmış bazılarını da anlatmamıştır. Nuh’a ve ondan sonraki peygamberlere vahy ettiğimiz gibi sanada vahy ettik, ve yine İbrahim’e, Eyyub’a, Yunus’a, Harun’a, Süleyman’a da vahy ettik ve Davud’a Zebur’u verdik. Gönderdiğimiz öyle peygamberler vardır ki, onları bundan önce sana beyan ettik. Öyle peygamberler de vardır ki, sana onların kıssalarını bildirmedik, ve Allah, Musa’ya (vasıtasız) hitap etti. Bütün bu peygamberlere Allah u Teala insanları müjdeleme ve korkutmaları için vahy etmiştir. Önceki iki ayetin devamındaki ayette olduğu gibi bu peygamberler, Allah ve Rasülüne itaat edenleri cennetle müjdelemiş, isyan edenleri de, ateşle korkutmuştur. AHİRET’E İMAN: Öldükten sonra dirilmeye imandır. Muhakkak Allah Teala, kıyamet günü bütün insanları diriltip toplayacak, dünyada yaptıkları her şeyin hesabını sorup, karşılıklarını verecektir Kim zerre miktarı bir hayır işlerse onun mükafatını görecek, kim zerre kadar bir kötülük işlerde onun da cezasını çekecektir. Bu iman cenneti ve cehennemi, Kur’an ve hadislerde bahsedilen, dirilme, hesap ve ceza ile alakalı konularıda içine alır. KAZA VE KADERE İMAN: İnsan için hayır ve şer olarak meydana gelen her şeyin onun için önceden takdir edilmiş olduğuna ve bu işleyişte adalet olduğuna inanmayı içerir. Bir hadiste sana gelen hiç bir şey zulüm değil, senin gayretin de bunda kesin etken değil buyuruluyor. Her doğan fıtrat üzerine doğar. Allah’a (c.c) ondan başka ilah olmadığını bilerek yönelir. Fıtrat yaratıcısına nasıl yöneliyor? Allah Teala, insanları yarattığı zaman onlara kendisini tanıttığı, onları yaratanın kendisi olduğunu ve ona kullukta itaat etmeleri gerektiğini bildirdiğini haber veriyora. Gerçekten insan fıtratı, Allah’ın varlığını bizim zannetiğimizden çok daha erken yaşlarda idrak eder. Biz genellikle sadece yaşlı insanların Allah’ın varlığı ve birliğini düşündüğünü zannederiz. Lakin, çocuğun hayatına dikkat ettiğimiz zaman belli bir yaştan sonra arkası kesilmeyen sorular sorup cevaplar aramaya başladığını görürüz. İnsandaki arayış hissini Allah’ın varlığı ve birliğine doğru uyaran pek çok etkiler vardır. Mesela evren, azametli yapısı ile insandaki bu hissi uyarır. Güneş sisteminin küçük bir parçasını oluşturduğu samanyolu? Milyarlarca yıldızın kümelenmesinden oluşan samanyolunu içeren uzay? Güneşin yanlarında küçücük kalan sayısız yıldızlar? Evren bu büyüklüğe rağmen mucizevi bir inceliğe sahip. Gece ve gündüz, saatlerimizi ayarlayabilecek kadar ince bir hesapla birbirini takip ediyor. İnsan doğumundan ölümüne kadar gerek çevresinde ve gerekse şahsında pek çok oldu bittilerle karşılaşır. Bunlardan bazısı tabiatla ilgilidir. Gece ve gündüzün devamlı değişmesi, güneşin doğup ve bir süre sonra batması, ayın ilk günlerde küçük bir hacimle doğup, dolunay şeklini alması, sonra yine küçük bir hacimle kaybolması, bulutlar, yağmur, şimşek, yıldırım, mevsimlerin değişmesi.. Bazısı da insanı doğumdan ölüme kadar kuşatan olaylardır. Sıhhat, hastalık, çocukluk, gençlik, ihtiyarlık, zenginlik, fakirlik ve daha bir çok olay. Mümin bütün bu olaylardan kendisine ibret alınacak şeyler çıkarır. Bunların arkasında hikmet sahibi bir ilahın olduğunu, olayların onun hikmet ve kudreti dahilinde meydana geldiğini, kainatta hiç bir şeyin olmayacağını, her şeyin onun istediği şekilde olduğunu iyice bilir. Duyarlılığı bozulmuş, yaratıcının yarattıkları kavramda duyuları iptal edilmiş bir gafil ise, bu olayların İslami Sohbet Odaları hiç birine dikkat etmeyip, Allah Teala’nın varlığına herhangi bir işaret görmeden çekip gider. Olup bitenlerden hiç biri onu sarsmaz. İnsanın yapısında kahramanlığa, büyüklüğe ve büyük şeylere karşı İslami Chat Odaları bir sempati ve ilgi vardır. Bu hürmet aslında kötü bir davranış değildir, her hangi bir zarara da sebep olmaz. Belki bir çok insan tarafından giriş yapılarak İslam konuları hakkında sohbet etmeyi çok kere istemiştir.

İslami Sohbet girişi yapmadan önce euzu besmele çekmeniz gerekmektedir, besmele çektikten sonra İSLAMİ SOHBETE BAĞLAN bölümünden dini bütün özelliklerde kendinize uygun bir rumuz yazarak, dini sohbet odalarına giriş yapabilirsiniz! İslami Chat Odaları üzerinde dini sohbetlere başlamadanönce www.islamisohbetodalari.com dini çet platformun ve dinimizin tüm kurallarına riayet etmeniz gerekmektedir. Tüm müslüman kardeşlerimize önemle duyuracağımız öncelikli konu ise ADBEST almadan kesinlikle İSLAMİ SOHBET ODALARI sayfasına giriş yapmayınız, bu konuda lütfen din kardeşlerimiz hassasiyet gösterelim. İslam dini rabbimizin herkese açık olarak dünya hayatına sunduğu en güzel din’dir. İslam dini mensubu bir ana ve baba’dan doğdumuz için yüce ALLAH’a yatıp kalkıp şükretmemiz gerekmektedir. Dinimizin bütün güzelliklerinden yararlanmak, ALLAH’ın bize gönderdiği bütün hükümlere uymak, namaz kılmak, oruç tutmak, zekat vermek, yaşlı ve yoksullara yardım etmek, hacca gitmek, büyüklerimize saygı göstermek gibi pek çok konuda islam dininin ağır hükümleri vardır. Dinimizde anne ve baba’ya OF bile demek çok günahtır, ne olursa olsun bizi doğuran ve büyüten ailemize karşı kesinlikle sesimizi bile yükseltmemiz gerekmektedir. Her müslüman günah dahi işlese bir gün cennete girecektir. Müslüman müslümanı üzmez, müslüman müslümana yanlış yapmaz, müslüman müslümanın kötülüğünü düşünmez, müslüman din kardeşlerine yardım eder, müslüman dininin bütün gerektirdiği hususlara dikkat eder, müslüman her haliyle herkese örnek bir vatandaştır, müslüman haramdan uzak durmalı ve kimsenin malına el uzatmamalıdır, müslüman 5 vakit namaz kılmalı ve hacca gitmelidir. Müslümanlığı tam anlamıyla yaşayan salih kullara sofi denir. Rabbim bize sunduğu bu dünya hayatında cennet kapısını aralamak aslında çok kolaydır, sadece ALLAH ın bize hükmettiği kurallara uymalıyız ve üzerimize düşen görevleri eksiksiz yerine getirmeliyiz. İslamiyet hakkında bir çok bilgiye, duaya, dini sohbete, hadislere ve daha bir çok dini bilgiye ulaşabileceğiniz İslami Chat Odaları siz değerli müslüman kardeşlere günün her saati DİNİ SOHBET vaazları veren büyük bir dergahtır. Tüm müslümanlar İSLAM bayrağı altında buluşmaları konusunda kardeşlerimize bir nebze de olsun yardımcı olabiliyorsak elhamdülillah. İslami Sohbet Odaları üzerinde bay ve bayan, mümin ve mümine müslüman kardeşlerimiz islami sohbetler etmekte, islami usullere uygun bir şekilde tanışıp belki de dünya evine girmektedir. Unutmayalım ki kardeşler; Bir gün her canlı ölümü tadacaktır, ebedi sonsuzluğa hayırlı ameller işleyerek gitmemiz ahiret yaşantımında bize huzur ve rahatlık getirecektir. ALLAH rızası için dinimize uygun bir şekilde yaşayalım, islam dini neye hükmediyorsa o şekilde ilerleyelim. Bu bize hem fani dünya da, hem de ebedi hayatta yar ve yardımcı olacaktır. İslami sohbet dergahı tüm müslüman kardeşlerin dini sohbet edebileceği Türkiye’nin en büyük islami sohbet odalarıdır, bütün islam dini ümmeti burda buluşmaktadır! İslami sohbet sayfası güzide dini kanallarında yetkili olabilmek için öncelikle kendinize ait kayıtlı bir rumuza sahip olmanız gerekmektedir. İslami Sohbet Nick Kaydı; /nickserv register şifre email@adresiniz << komutu şeklinde şifre kısmına kullanacağınız şifreniz, e-mail kısmına mail adresinizi yazın ve yazdıktan sonra enter a basınız. Servisler tarafından değerli müslüman din kardeşimiz rumuzunuz başarıyla kaydedilmiştir cevabı almanız halinde, nickiniz kayıt altına alınacaktır. İslami Chat Odaları profesyonel ve daha kaliteli bir giriş yapabilmek için dini web sohbet paneli dışında, İslami mIRC Sohbet Programı ücret olarak sunulmuştur. Masa üstünüze kolaylıkla ve rahatca indirebileceğiniz Dini Sohbet Programı tek bir tıkla indirilir. İslami Sohbet Sitesi dünya üzerinde yaşayan yaklaşık 1,5 milyar müslümanı sohbet odalarına beklemekte ve günün her saati binlerce müslümanı aynı anda dini sohbet kanalında bilgilendirmektedir. İslani sohbet odalarında ALLAH için bilgiler paylaşılmaktadır, televizyon programları ve saçma sapan dizileri izlemek yerine İSLAMİ SOHBET kanalına giriş yaparak, din adına bir çok önemli bilgilere sahip ilim, irfan öğrenmiş naif bir müslüman olabilirsiniz. Bu risalede kültürlü müslümanın bilmekten uzak olmadığı İslam şeriatının hükümlerini topladık ve İslami Sohbet Sitesi içinde derledik. İslami bilmeyenlerin mantıksız ve garip iddialarda bulundukları yerlerde hak olan şekil üzere konuları açıklayarak sizlere sunduk. Biz bu Dini Sohbet dergahımızda modern eğitim görmüş kardeşlerin zihinlerinde ters olarak duran bazı şer hükümleri güzel ahlak olarak düzeleceğini umarak hazırladık. Allah (c.c.) daha önceki peygamberlere vermediği büyük bir nimeti Rasulullah’a verdi. Efendimiz vefatından önce davetinin başarısını gördü. Arap yarım adasını bütün putlardan temizledi. Putlar, bizzat o putlara tapanlarca yok edildi. İlk düşünce ve fikir devletini kuran nesil de, bu nesildir. İşte bu devlet, bütün insanlığın kurtuluşunu sağlamak için, nuru tüm insanlık alemine yayıp, İslami Sohbet Odalarında fikri temeline dayalı bir toplum kurmayı amaç edinmiştir. Peygamberin getirdiği tevhidi, öz bir şekilde ifade eden bir şiar vardır. Bu tevhid kelimesi, ihlas kelimesi yada takva kelimesi olarak isimlendirilen”la ilahe illallah” sözüdür. Bu büyük kelime, Allah’tan başka her şeyden uluhiyeti kaldırıp atarak sadece ona vermeyi içermektedir. Çeşitli zaman dilimlerinde, insanların ondan başka ibadet ettikleri ilahlar, cehalet ve vehmin yarattığı batıl ve sahte ilahlardır. ‘De ki; ‘Allah’ı bırakıp da size fayda da zarar da veremeyecek olanlara mı ibadet ediyorsunuz. Allah işitendir, bilendir, her şeyi duyup ve görendir. Ayet-i kerimede tapınma manasına gelen ibadetin Allah’a has kılınması hükmü verilmektedir. Bu ayette şu konulara açıkça temas edilmektedir. Burada ibadet kavramı, dua ile eş anlamda kullanılmıştır. Önceki ve sonraki husus ise, rububiyetin metafizik manasıyla Allah’a ortak koşulan mabudlar zikredilmiştir. Şu halde, basiret sahibi bir insanın şunu anlaması o kadar da zor bir şey değildir. Kur’an’da Allah’a ibadetin zikredildiği her bir ayetin siyak ve sibatında yani anlam ve kapsam itibariyle içeriğinde ibadet kavramının yukarıda anlatılan anlamlarından herhangi biri özellikle vurgulanmıyorsa böylesi bütün ayetlerde ibadet kavramı üç anlamın hepsini birden yani kulluk, itaat ve tapınma anlamlarını kapsamaktadır. İslami Sohbet Allah’a kulluk eden tüm sofi ve mümin kardeşleri en güzel şekilde dini sohbetlerini ederek İslam dinini daha iyi anlatmak amacıyla müslümanlar için kurulmuş ümmetin İnternet ortamında yararlandığı dergahıdır. Gerçek şu ki, sizin bu ümmetiniz tek bir ümmettir. Allah’ta bizim rabbimizdir. Bu halde sadece Allah’a kulluk edebiliriz. Rabbimizin bizlere indirdiğine uymalıyız, onu bırakıpta başka velilere uymamalıyız. Hamd sadece göklerin Rabbi, yerin Rabbi ve alemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur. Göklerde, yerde ve tüm kainatta ululuk yalnız rabbimize aittir. O her şeye galip, hüküm ve hikmet sahibidir. Yine Rab kavramının, emretme ve nehyetme yetkisine sahip tek merci, egemenliğin tek sahibi, hidayet ve yönlendirme kaynağı, kanun koyucu, ülkenin başkanı ve toplumun merkezi olması şeklinde ki anlamı onların gözünde tamamen başka bir niteliğe sahipti. Bu anlayışları onlar; teorik planda Allah’ı mutlak otorite, egemen güç anlamlarıyla Rab olarak görüyorlardı. Pratik hayatlarında ise toplumun katında güçlü olan, nüfus sahibi kimselerin ahlaki, siyasi ve toplumsal anlamdaki rububiyetlerini kabul ederek onlara itaat ediyorlar, onların siyasi otoritelerine tabi oluyorlardı. Yüce Allah her dönemde değişik toplumlara kendi içlerinden peygamberler göndermiş ve son olarak bu görev Hz. Muhammed (s.a.v) memur kılınmıştır. Söz konusu bütün peygamberler insanları şuna davet etmiştir; ”Bütün anlamları itibariyle Rab sadece bir tanedir. Bu tek Rab Allah (c.c) tır. Rububiyet bölünmez bir bütündür, Allah her şeyi görev ve duyandır.” İslami Sohbet sitemizde son işlediğimiz konudan çıkan anlatımlar bu şekildedir. Din kardeşlerimizin bir araya gelerek toplandığı Dini Sohbet ortamında güzel ahlak ve dini bilgiler hakkında ilim sahibi hocamızın anlatmış olduğu konuyu bu şekilde derlemiş bulunmaktayız. Bir sonra ki konumuzu takip etmek için bizi takip edin.
Copyright 2016 Dini Sohbet Odalari – Tüm Hakları Saklıdır! – Türkiye’nin En Büyük İslami Sohbet Odaları Burada!


Yazar: eFe

Yayınlanma Tarihi: 16-12-2018

Kategori: Sohbet Odalari

Görüntüleme: 1299 Defa

Bir cevap bırakın.